Nevytahuju se, rostu!

Přibývá.

Prodlužuje se délka dne, narůstá délka travních stébel, zvyšuje se počet s úsvitem štěbetajících ptáků, odcházejí ponuré a dlouhé zimní večery.

Příroda pučí. Mláďata se rodí.

Starosti se kupí.

Ale pohled je na ně luxusní!

Na stálo

Malý test synonym.

Trvale zmizel sklep. Stačilo pár rýpnutí a místo prostor pro uskladnění zahradnických nezbytností je krtina z balvanů.

Lenin je věčný, proto mu nevadí ožužlané uši od srnek. Pro pochopení nutno klepnout sem.

Permanentně přibyl do vesnice obyvatel. Kromě hromady papírování a návštěv všelikých úřadů to možná něco změní, pravděpodobně ne, ale je to tak.

Přišel podzim. Nikoli napořád, ale očividně s vervou. Přivítali jsme ho důstojně, myslím.

Poprvé a snad ne naposledy jsme otestovali účast na trzích. Dopadlo to tak, že za celý den jsme vyprodali vše tekuté a 4 sklenice medu. Zkušenost nesdělitelná, počasí deštivé, teplá medovina jako zahřívadlo univerzální.

Do konce života, ju?

Radost pohledět

Nikdy se na ně nevykoukám. Pozoruji je každou možnou chvilku – když se koupou v jezírku, když okusují pampelišku, když se schovávají mámám pod křídla, když provokují tátu kačera, který je momentálně v separaci u ostatních polétavců.

Bavím se. Bavíme se. Baví se.

Řez červnem

Zanedbávám.

Napravuji alespoň obrázkem.

Kaplička

Po částečné rekonstrukci si návarská kaplička říkala o vyzkoušení. Varianta udělat z ní udírnu byla zamítnuta hned v počátku. Testovalo se jinak. Slunkem, smíchem, slaďoučkými koláčky i hřmotným „tak jo“!

Snad bude fungovat.

První

Spousta věcí se tentokrát stala poprvé.

  • Premiéru měl letos výšlap/výlez na vršek staroměstské věže.
  • Přiletěl čáp s chotí.
  • Koupili jsme kozy.
  • Přišlo jaro.

Co víc si přát?

Nedělní ráno ve skvostné společnosti

Užíváme si. Práce, krásného počasí, vychlazeného piva, sladěných tónů cirkulárky servírovaných ze sousedství k nedělní snídani o deváté, pohledů na nezvyklé tvary / patvary / potvory.

Tři muži ve člunu a pes sem nepatří. Tady kráčí trojice pracantů s kárkou, psi bárku nemají. Díky vám, pánové, zasloužíte si to!

Život Ψ

Komentáře asi netřeba, nebudu vkládat svoje slova do cizí tlamy. Na kopci je asi dobře i čtyřnožcům.

Zívačka

Z po(d)hledu čtyřnohého specialisty rozhodně.

Výlety z civilizace jsou pro chlupáče vždycky ve znamení odpočinku a lumpáren. Užívají si sněhu, vody, tepla, celodenní společnosti a domácí stravy. Dobře jim tak. Časem možná někdo pilu, sekeru nebo alespoň lopatu na odhrnování závějí uživatelsky přívětivé pro psiska vymyslí.

Já to však  jistojistě nebudu. Mně se jejich výraz spokojenosti, když si užívají dny bez vodítka a povelů, opravdu zamlouvá.