Dobytek v Parlamentu

Čas naštěstí není příliš vážným. Doručování Lidových novin do schránky sice musím neustále reklamovat, zásoby písmenek však nijak ohroženy nejsou. Ve chvilkách odpočinku a poshovění listuji publikací uloupnutou v antikvariátu. Na dlouhé zimní večery se jich na kopci podařilo shromáždit více než dost. Naštěstí. Už se těším.

Malá ochutnávka z toho, co se v Návarech nalistovalo:

Mimochodem, neměli byste chuť také zpeněžit v Parlamentu dobytek?

Nedělní ráno ve skvostné společnosti

Užíváme si. Práce, krásného počasí, vychlazeného piva, sladěných tónů cirkulárky servírovaných ze sousedství k nedělní snídani o deváté, pohledů na nezvyklé tvary / patvary / potvory.

Tři muži ve člunu a pes sem nepatří. Tady kráčí trojice pracantů s kárkou, psi bárku nemají. Díky vám, pánové, zasloužíte si to!

Návarský Okrašlovací Spolek

Chyťte se za NOS! Ideálně při tom ještě přiložte ruku k dílu. Oč jde?

NOS je více než neformální sdružení dobrovolníků z řad dočasných obyvatel i trvalých návštěvníků osady Návary. Kladou si za cíl zpříjemnit život nejen sobě, ale i okolí. Používají k tomu veskrze nestandardní prostředky – ruce k dílu, smysl pro humor pro zasmání, neumělé kutilství pro lehce škodolibé pošklíbnutí, ukuchtěné jídlo pro ukojení hladu a hlavně nadšení pro úspěch.

Přidáte se?

Začalo se lavičkami. Trojice jich bude obšťastňovat uondané poutníky přesně do té doby než je někdo ukradne. Pokračování ve středu, těšte se!

Sklepmistrovo tajemství

Ve sklepení se dá ukrývat všelicos. Zavařeniny rozličných tvarů i skupenství, netopýři, potřeby na malování, staré demižony, myšky i ježci, lahve s těžko identifikovatelným obsahem, konzervy pro kočky, instantní houbové pokrmy, pukavcovitá vajíčka, zásoby brambor i podzemní překvapení.

O víkendu se do této společnosti přidal sud. Velký, vymytý, nadějně naplněný. Jablko za jablkem se pěkně nakrouhalo, ubytovalo v nádobě, zasypalo cukrem, pošplíchlo vodou a ponechalo svému osudu.

„Bude kalvados, nebude kalvados?“ můžu se stejně jako „má mě rád, nemá mě rád?“ přeptat okvětních lístků kopretiny.