Barevné sny

Kvalitu spánku a příběhů, které se během něj honí hlavou, ovlivňuje řada věcí. Vůně, kterou náš nos při dýchání přijímá, bytosti i rostliny sdílející spolu místnost, teplota vzduchu + tlak + rosný bod v místě snění, choroby a různá negativní naladění spáče, zážitky uplynulých hodin, spolykaná sousta i aktuální politická situace.

Dost z výše uvedených i nezmíněných faktorů může ovlivnit spáč  aktivně sám. Vzala jsem své sny do vlastních rukou.

Pařáty mám poznamenané barvou doposud. V hlavě milion nápadů, jak motat, splétat a uzlovat příště. Hlavně jsou v kebuli ale slíbené sladké sny. Dobrou noc, barevnou každému, kdo dobloudil s písmenky až sem.

Čekání

Kdo si počká, ten se dočká. Čeho? Slunného dne, příjemného okamžiku, zaslouženého klidu i nečekaného momentu. Omluva za (ne)kvalitu doprovodných obrázků.

Ptačí neznámá

Na první poslech mečí, ale koza to není. Na první pohled je nezahlédnutelná, ale pára nad hrncem to také není. Na první dotek jsem ji nezažila. Ostatně přísloví nás poučuje, že lepší vrabec v hrsti, než…

… bekasina v Návarech.

Moudrá tetička Wiki praví, že „typickým zvukovým projevem jsou mekavé zvuky vydávané samci chvěním ocasních per zejména v ranních a podvečerních hodinách při střemhlavém letu, který předvádí během obletování teritoria.“ Činí se. Se svítáním i stmíváním mívám pravidelně pocit, že na obloze neběhají beránky, ale stádo rohatých koz. Dokonce jsem podezřívala sousedy, že si pořídili přeplněný kozí chlívek.

Vlastním fotografickým aparátem se zdá tenhle pták nepostižitelný. Loupila jsem tedy v síťoví. Zdroje nezapřu – první a druhý. Díky. Už se aspoň známe.

Ve výškách

Pohled dolů z míst, která jsou od zemského povrchu vzdálená víc než je průměrná hloubka standardního plaveckého bazénu mi nedělá dobře.

V rozporu s předešlým tvrzením jsem ale vylezla na věž. A nesletěla dolů. Pohled byl úchvatný, výhled ještě lepší, zážitky exkluzivní, strach ďábelský a kalhoty roztržené (stále jsou). Stačí to?

No bábi!

V nejlepší společnosti se na kopci ocitla slepice, labuť, vnouček i babička. „Babi, zalez!,“ křičí mládežník na břehu rybníka, když se blíží skupina turistů. Pročpak asi?