První předvánoční

Uklizeno, okna umytá, nábytek vydrhnutý leštěnkou, pavučinu nepotkáte, prachovka se strhala, vysavač nezastaví a paní domu lamentuje, že nic nestíhá. Tradiční adventní obrázek snad z každého obydlí na pohled v Návarech není. Nicméně těšení na zasněžený pohled z okna, rampouchy od okapu a zimní bruslení na mě dýchá i tam. Přípravy zahájeny, cítíte?

3C3 2029

I Karbous by se jistě styděl za takovou čuňárnu. Jak (s)prosté. Zastavit auto uprostřed lesa, otevřít kufr, vyhodit dvě pneumatiky, nasednout a s pocitem dobře odvedené práce zase odjet. Vážený majiteli vozidla s registrační značkou 3C3 2029, nemusel jste vážit tak dlouhou cestu do Návar, ve sběrném dvoře pneumatiky berou taky. Pravda, za pro Vás zřejmě neakceptovatelný poplatek 36,- Kč / kus.

Dlužíte mi nejen necelou stovku, ale i 10 minut života a půl kila směsi naštvání & rozhořčení a smutku.

Nejdřív práce, potom zábava

Ale, bábi, máš pro mě nějakou práci?

Bábi, půjdeme už hrabat listí?

Bábi, budeme konečně pálit?

No tak, půjdeme už něco dělat?

Jistěže na práci došlo. Stejně tak bylo ale nutné kompenzovat ji hrou, nejlépe na čerstvém vzduch. To se hned tváře městské bledule začervenaly, pusa roztáhla od ucha k uchu, v očích se vylouplo tisíc rarachů. Praktik se prohýbal ve vlnách, plul plnou parou vpřed před piráty, vyklápěl živý náklad do kopřiv; baba poletovala z jednoho lupínka na druhého; výstup na posed se proměnil ve zdolání velehory; všechny překážky na cestě bylo nutno z lesní cesty pro hladký průchod řádně odstranit.

Ánmejířp atobos *

Pac & pusu

Poslední projížďka přichází. Poděkování, pa.

Zimní výbava

Shromažďování nezbytností pro neletní výjezdy do České Kanady začíná přidávat na obrátkách. Zbývá vyštrachat termosku a naplnit kbelík štěrkem. Všechno ostatní od teplých rukavic, přes skládací lopatku, rozmrazovač zámků a tukové zásoby už je na svém místě.

Nejen čtyřlístek nám v případě nouze jistě pomůže!