Teplo budiž pochváleno!

Imunitu je záhodno budovat :)

Pracující

Všichni jsou pilní. Jaro tahá sílou slunečních paprsků květy i z té nejnepropustnější hlíny, semínka si hlodají cestu na svět i přes záporná čísla na teploměru a štěpkovač schroustá všechno, co se mu nařeže do cesty.

Jen já se flákám. Koukám do psích kukadel, uzobávám rozkvetlý podběl, loupím rebarboru na koláč a poslouchám ptačí cvrlikání. Tak HODNĚ stačí ke štěstí.

Nejvyšší slepičí

Hej, nechte tkaničku žít!

Jako v pohádce

Velikonoce jsou za rohem, kopec omládne (snad) úměrně s knížkami dětských vyprávěnek.

Můžu jen doufat, že zajíček Matýsek neschroupe rašící libeček, jelen Větrník nepodupe česnek v záhonech a prase Karbous nevyplaší čtyřnohou babku z jejího pelíšku ani ji nevyžere granule z misky. Ne, ta Heršpice rozhodně alternovat nebude.

Společně se slunečními paprsky snad přiletí motýl Emanuel, nádobí mi pomůže umýt víla Amálka, houpačku vyzkouší Škubánek a basu piva z auta odnese maxipes Fík. A nevypije ho! Pro jistotu schovám do vykotlaného dubu nějaký pamlsek pro kmotru Lišku, Rumcajse pošlu společně s Kubou a hajným do lesa pro dříví a mezitím budu pozorovat, jak Anče ukuchtí to nejkyselejší kyselo.

Štaflík se Špagetkou mi poradí, jak prostříhat ovocné stromy, Mat a Pat vymyslí, co s potlučenou kárkou. Křemílek s Vochomůrkou opraví rozbitá vrata, zatímco Pejsek s Kočičkou upečou syrečkový dort.

Zdá se, že na kopci bude veselo. Jen Mrazík  se svou berlou už by mohl konečně zůstat tam, kam patří. Jako v pohádce.