Když se jaro potká s podzimem

I když jsou podél cest, na polích, v lese i v závětří ještě schované sněhové pozůstatky, sluníčko už tahá ze země vše živé. Lístky česneku se prokousaly promrzlou půdou, v trávě občas vykoukne trs sněženek, špačci a sýkorky se předhánějí ve zpěvu a zahradník chalupář už má jistě nabroušený nůž do sekačky.

Letošní zima byla opět všelijaká, jen ne třeskutá. Jaro se tak potkalo s podzimem.

Vy tam máte sníh?

Ano, máme. Mám pocit, že kromě horských lokalit není nikde tolik sněhu jako v České Kanadě.

A když do toho dopravní prostředek křičí: „Závada na elektronice, vypínám pohon na všechna 4 kola!“ je pak opravdu nejlepší sednout si ke kamnům s hrnkem svařáku a štrykovat ponožky. Nebo si pořídit dojicí kozu, která se nesnese se zbytkem stáda a vyžaduje každodenní procházky a neustálou pozornost. Rozinko, vítej doma!

První den relativního klidu

I elektřina už jde. Bude líp.

Přišla…

Přišla zima se svým prvním sněhem. Neklepala na dveře a nezeptala se slušně, zda smí dál. Objevila se znenadání, bez pozvánky a bez doprovodu. Uvedla se mrazivě, čistě a s noblesou. Kéž jí to bez blátivých plískanic vydrží aspoň do března.

Staroměstská neckyáda

První ročník a takový úspěch! Všichni byli nadšení, spokojení, vysmátí a zmáčení. Došlo na záchranářské akce, skoro utopení kusu sýra i s myší posádkou, úplný ponoru necek i okanystrovaného kola (kapitáni naštěstí přežili), pohodářskou plavbu plovoucí podlahy i odhaleného sofa, zavodnění elektroinstalace přívěsného vozíku, degustaci pivních vzorků z plovoucího baru Karneval, vyjížďku pobřežní hlídky, spoustu vytočeného piva i limči, vysmáté diváky. Příjemné sobotní odpoledne všem kdo se zúčastnili i všem, kdo přijdou i příště.

Pár srpvnových

… možná spíše podzimních fotografií.

Poslední dny nebe spíš slzí, listí žloutne a svistí, svítání jsou zamlžená a soumraky skleslé. Blíží se půl rok čekání na jaro. Jistě se dočkáme.

Slíbené…

Bez komentáře, ju? :)

Luxusní sobota

Máme nadějné vyhlídky do budoucna.

Cituji z oficiální zprávy: „Za pár týdnů přivítá překrásná krajina České Kanady účastníky zajímavého českého národního šampionátu ve sprintrally i fanoušky tohoto atraktivního sportu. Už v minulém roce se krátkodobé sepětí rychlých vozů a milé přírody osvědčilo a mnoha novým návštěvníkům předvedlo Českou Kanadu jako krásný kraj vhodný pro následné turistické výlety. Připomeňme, že v loňském roce sjela ze startovní rampy Rally Vrchovina téměř stovka vozů, no a rychle se plnící seznam došlých přihlášek naznačuje, že toto číslo by mohlo být letos možná dokonce překonáno. O rallysport je ohromný zájem i přes nešťastné události, které se přihodily na některých soutěžích loni, a tak se můžeme těšit na atraktivní podívanou i tentokrát.

… Ani o kontrolované krásné smyky tak rozhodně nebude nouze.

… „Loňské nehody, které se v českém rallysportu přihodily, probudily v lidech nedůvěru vůči celému tomuto krásnému odvětví a my měli mnohem větší komplikace s výběrem tratí a jejich schvalováním na některých obcích a institucích. O to víc si vážíme všech, kteří ví, že jsme je dosud nikdy nezklamali a kteří nám i proto povolili spolupořádat náš sportovní podnik i na svém území. “

To bude báječné, to bude radost, vychutnávat si tu překrásnou krajinu z okénka řvoucího rychlejedoucího stroje. To bude pohodička kochat se pohledem na prach nebo bláto, který budou auta kolem šířit. Já se tak těším! Vy snad ne?

Díky všem, kteří ani letos nezklamali a dovolili pořádat tento bohulibý projekt na svém území!

navary-rz

Tajemství staré půdy

… aneb uhodni zaměstnání minulého majitele.

Co je to kokila?