Proč se musím pustit do každé blbosti?

Baví mě to.

Ruce mám hnědé od vražedného čtvrcení mladých ořechů, vidličky ohnuté po oddělování zelených nezralotin od mateřské větvičky, plata jedné sušičky plně obsazena jablky a druhé houbami. V kolech přes 600 kilometrů, v hlavě pár nápadů, ve schránce několik rozepsaných mailů, kontejner díky odpadkům z lesa plný. V lednici naložená kaprlata, ve sklenici na parapetu vodkovo-ořechový polotovar.

Víkend jak má být? Jo!

OdVážní

Tomu, kdo se nebojí, štěstí údajně přeje. Je to tak.

Uplynulé dny dokládají, že i se závratí se dá šplhat mezi karabinami, že s kapkou vůle jde ustát nejeden karambol. Když se chce, i mezi zakaboněnými mraky se slunko usměje a ježek zadupe.

VyHrané léto!

Festivalové finále

Karlovarské kolonády v uplynulých dnech rozhodně nelákaly příznivce samoty a klidu. Stejně tak cesty v Návarech a blízkovzdáleném okolí hostily davy lidí. Cyklisty, trampy, tuláky, automotoklubisty, místní, tamější i vzdálené návštěvníky. Bylo tu živo. S každodenní přítomností na nás ale dýchla i nedávno dávná historie. Započne boj o první dvě písmenka – Navary, Návary či dokonce K. Vary?

Ale kdeže! Geografické zmatení se nekoná. První déšť všechno vrátí do regulérního stavu. Filmoví labužníci se nasytí 13. až 15. července kinematografem bratří Čadíků a ostatní se budou radovat, že na kopci nejsou S-váry.

Krásný letní den *

Tváří v tvář

K modernímu stylu je radno postavit se čelem – Návary žijou i na facebooku.