V záři

V záři slunka (nikoli reflektorů) jsme prožily celou sobotu, neděli i velký kus prvního pracovního dne. Vylákalo ze zimní letargie spoustu drobných květů fialek, blatouchů, sněženek i bledulí, pobízelo labutě k čipernému rejdění po vodní hladině, provokovalo pavouka k pečlivému spřádání sítí, sundalo mi z nohou ponožky a vyprovokovalo nás k výletu do krajiny za zrcadlo.

V záři příjemných okamžiků a pouliční lampy na rohu se ukrutně dobře spalo. Možná proto mě místo slunka tahalo ze spacáku netrpělivé bušení řemeslníků na okno. Alespoň jim paprsky vehnaly úsměv na tvář, když jim otevřít přišla bosá mátoha s hnízdem v i na hlavě.

Zavrnělo čerpadlo, zaprskal kohoutek, bojler se sepnul a odpoledne už bylo „jupí“ z první přírodní bouřkové a následné civilizované teplé sprchy. Zalil se ospalý trávník, česnek se pyšně povytáhl a zchladil se dohasínající plamínek v ohništi. Tráva vyhrabána, plaňky v novém lakovém kabátě, dokonce i kontejner dostal něco dobrého k snědku.

Nikdy nekončící koloběh zahradníkova roku měl vydařený jarní začátek. Startovní povel do letošního maratonu (nejen  toho Pražského mezinárodního) zazněl v sobotu velmi jasně a zřetelně.

One thought on “V záři

  1. Neslyšelas náhodou na podzim větu: „Jestli si myslíš, že máš shrabáno…!“? A ono se to vlastně hodí na spoustu jiných souvislostí! Uvařeno, uklizeno, zatopeno, vyděláno… myslím peníze?

    A stejně se těším jak malá holka na ta místa, která jsem před Vánoci opustila. Do této chvíle mi nebylo dopřáno, ale teď chytím příležitost za pačesy, poprosím taxíkářku a jeduuuuuuuuuuuuuuuu.
    Štěpánku, Kristýnko, Tobiášku, už se těším, až za mnou přijedete. Poznávání zvířátek a kytiček za přítomnosti čerstvého vzduchu bude prospěšné nám všem!

Napsat komentář