Archive for Květen, 2009

V Návarech to žije… pohybem

“Ve zdravém těle, zdravý duch!”, bojuje za tělesnou kondici známé pořekadlo. Pokud ho chcete následovat, nemusíte navštěvovat fitness, zavřené bazény a organizované cyklo-šlapárny. Proveďte něco úplně jiného – vyražte do Návar.

Významná stavební a developerská firma “AKČNÍ L.&P.” zde totiž začala budovat mega-sportoviště. Práce započaly předminulý víkend a už teď se rýsují první budovatelské pokroky.

img_0002mensi1

Natřené sloupky na síť to dokládají zcela očividně, ne?

Externí poradce pro věci movité momentálně dolaďuje podrobnosti nákupem míče, a chystáním dalších propriet pro jiné sportovní aktivity. V dohledné době si tu budete moci zahrát:

  • petangue
  • badbinton
  • nohejbal
  • přehazovanou

Kdo odmítá kolektivní sporty, využije třeba možnost plavby na blízkém rybníku, který vybízí i k zimnímu bruslení.

rybnik

julka-brusli

 V zimně se tu ostatně taky vyřádíte. Kromně ledových radovánek, jsou tu, vzhledem k dlouhotrvanlivému sněhu, báječné podmínky pro běžkování. Trasy, které nestihnete prochodit v teplých měsících, si pak můžete vychutnat při skluzu.

Tak co, potužíte tělo i ducha v krásné přírodě a milé společnosti?

 

Javoru se nelení…

.. takže se zelení. A jde mu to mimořádně.

img_0006-2mensi

Celý den je z jeho koruny slyšet bzukot včel, které opylují mlaďoučké květy. A navíc, pod stromem se usadila nová nájemnice.

zabka_mensi

Stavíte se podívat?

 

Král rybníka

Na Návarském rybníku vládne klid a pořádek. Stará se o něj husar vodní policie, vrchní sekční šéf četníků, pan Labuťák.

img_0018mensi

Hlídkuje ostražitě v rákosí, jakmile se ale objeví “narušitel”, dává najevo svou mužnost. Nemůžete se mu divit, ve skrytu vodního houští ma schovanou paní mámu a budoucí malá labuťátka.

Učíme se s ním žít a zvykáme si na sebe. Při prvním koupání hrozil útokem a roztaženými křídly, napodruhé už reagoval na konejšivá slova a poplavával relativně klidně kolem.

img_0038mensi

Už sbíráme chleba i pečivo a těšíme se na setkání s jeho potomky a celou rodinkou.